MG 3 na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II


6 października 2010 roku na Jasnej Górze już po raz X spotkali się uczniowie szkół z całej Polski noszących imię Jana Pawła II. Zaproszenie do udziału w pielgrzymce otrzymało 1150 placówek oświatowych. Było to przygotowanie do obchodów X Dnia Papieskiego, który miał miejsce w tym roku 10 października pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Szkoły imienia Jana Pawła II w szczególny sposób przyjmują przesłanie swego Patrona i podejmują trudne zadanie realizowania Jego wskazań. Na tej drodze jest bardzo potrzebna Najświętsza Maryja Panna. Kontynuując piękną tradycję, uczniowie i nauczyciele pielgrzymują na Jasną Górę, aby modlić się o beatyfikację swego Patrona oraz o potrzebne łaski do realizowania Jego wskazań.

Młodzieży podczas tegorocznego zjazdu towarzyszył krzyż, który Sługa Boży Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Jubileuszowy charakter pielgrzymki podkreślono przekazując Ojcom Paulinom kielich liturgiczny jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej Częstochowskiej za Jej opiekę nad szkołami, których patronem jest papież.

Z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Piekarach Śląskich wyjechała grupa 30 uczniów wraz z Pocztem Sztandarowym i opiekunami.

Uroczystości na Jasnej Górze rozpoczęły się powitaniem Krzyża Papieskiego i Mszą Świętą, w której wzięły udział Poczty Sztandarowe i tysiące młodych ludzi - przedstawicieli wszystkich typów szkół od przedszkoli po szkoły średnie. Mszy przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik. Na zakończenie spotkania odczytano list Ojca Świętego Benedykta XVI oraz odśpiewano Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

<< powrót do strony głównej


Jesteśmy Szkoła z klasą!

2005 MiejskieGimnazjum3 w Piekarach Śląskichdesign: r6